zaloguj się   |   załóż konto   |

Dyskusja w rytm rocka

Brak kina repertuarowego wynagradzają rawianom seanse w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Nasze miasto od lat cierpi na brak kina. Ale jeżeli myślisz, że pozostaje ci seans przed telewizorem na domowej kanapie - jesteś w błędzie! W ramach projektu Centrum Informacji Lokalnej, młodzi i niepozbawieni inicjatyw wzięli sprawy w swoje ręce. Rozwiązanie to Dyskusyjny Klub Filmowy.

Organizatorem Dyskusyjnego Klubu Filmowego jest Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Kuźnica". Raz w miesiącu w czwartki odbywać się będą projekcje filmu połączone z dyskusją. Na takie spotkania zapraszany będzie gość, którego zadaniem będzie moderowanie dyskusji. Prezentowane filmy powinny pobudzać do myślenia i posiadać „przesłanie". Wyświetlany w miniony czwartek w sali Biblioteki Publicznej film z pewnościąowo przesłanie posiadał. - „Detroit Rock City" to komedia. Film opowiada o grupie czterech chłopaków, fanatyków muzyki rockowej, a konkretnie kapeli „ Kiss" - wyjaśnia Wojciech Stępień, animator ostatniego seansu. - Wybrali się oni na koncert i usilnie próbują zdobyć bilety. Film to komedia opowiadająca o współpracy, dążeniu do celu. Jest to pochwała przyjaźni i dążenia do realizacji marzeń pomimo wszelkich trudności.

Czwartkowa projekcja to ogólny zarys muzyki rockowej. Sądząc po reakcji zgromadzonej publiczności film został odebrany pozytywnie. - Bardzo miła bajeczka, przerywnik po cięższych filmach - dzieli się wrażeniami Małgorzata Choderska.- Zadziwiło mnie trochę połączenie lekkiej fabuły z ciężką muzyką.

Sam pomysł stworzenia „DeKaeFu" powstał z braku kina. - Pomysł sam w sobie jest super. Wszystko dopiero się rozkręca, przychodzi jeszcze mało ludzi - twierdzi Małgorzata Choderska. - Ważne jest też to, że sami mamy wpływ na to, jakie filmy są wyświetlane.

„Detroit Rock City" to już trzeci film wyświetlany w ramach rawskiego DKF. Następna planowana w Bibliotece Publicznej projekcja to „Piękny umysł".