zaloguj się   |   załóż konto   |

Puchatkowe zmagania

Drugoklasiści rywalizowali w turnieju wiedzy o pluszowym niedźwiadku

Każde   dziecko   dobrze   zna  postać  misia   o  małym   rozumku. Przygody   Kubusia   Puchatka   od   lat   cieszą   się   niezwykłym   zainteresowaniem  zarówno  wśród dzieci,    jak   i   osób  dorosłych. W poniedziałek   drugoklasiści   udowodnili,    że   szkolną   lekturę znają  od podszewki.    Żadne   z   zadań  przygotowanych   na   drugi etap  misiowego   konkursu  nie   sprawiło   im  większego   kłopotu.

Pierwsza część konkursu została przeprowadzona we wszystkich rawskich podstawówkach. Dzieci rozwiązywały iest składający się z pytań dotyczących lektury. W drugim etapie konkursu przeprowadzonym w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej rywalizowało siedem zespołów z każdej klasy.

Wszystkie drużyny musiały przejść dwanaście przygotowanych przez bibliotekarki konkurencji. Liczyła się nie tylko wiedza, ale także szybkość rozwiązywania podchwytliwych łamigłówek. Nad prawidłowym przebiegiem kubusiowego konkursu czuwało trzyosobowe jury w składzie: Elżbieta Jasnowska, Zofia Winiarska oraz Henryk Jagła.

Ośmiolatki nie tylko ze sobą rywalizowały, ale także doskonale się bawiły. Śmiechu było co niemiara, gdy w trakcie rozwiązywania zakodowanego szyfru, jednej z grup zamiast „mruczanki" wyszedł „mrówkojad".

Po konkursowych zmaganiach przyszedł czas na słodki poczęstunek. Nie zabrakło wspaniałego tortu z wizerunkiem pluszowego misia. Zaskoczeniem nie był więc fakt, że na uroczystość przybył sam... Kubuś Puchatek.

- To pomysł mojej mamy i pani Kasi z biblioteki - mówił Michał Grochowalski, uczeń rawskiej „Jedynki" przebrany w strój pluszowego niedźwiadka. - Wypożyczyliśmy go specjalnie na konkurs. Lubię Kubusia, ale mojąulubionąposta-ciąjest Kłapouchy.

Choć Michał nie brał udziału w konkursie, dzielnie kibicował swoim szkolnym kolegom. Opłaciło się, drużyny z jego szkoły zajęły na podium aż dwa miejsca — pierwsze i trzecie.
- Do konkursu przygotowywałem się przez całe ferie - przyznał Bartek Zduńczyk, członek zwycięskiej drużyny. - Zadania były bardzo proste, myślałam, że będzie trudniej - dodała jego koleżanka Justyna Chojecka.

Nikt nie opuścił biblioteki z pustymi rękoma. Każdy otrzymał przynajmniej drobny upominek.

Klasyfikacja:
I. SPI klasa II c: Bartosz Zduńczyk, Mariusz Poryczyk, Justyna Chojecka, Klaudia Balcerak, Joanna Gwiazdowicz
II. SP4 klasa II b: Jakub Wyderka, Paweł Czyż, Ola Warulik, Ola Wojciechowska
III. SPI klasa II a: Magda Szcześniak, Daria Rykaczewska, Daria Nowakowska, Weronika Wiś-nik, Natalia Kucińska