zaloguj się   |   załóż konto   |

Bajkowy świat kina

Najpierw sami tworzyli listę ulubionych filmów. Teraz z przyjemnością oglądają najnowsze produkcje stworzone specjalnie dla dzieci. O kim mowa? O małych czytelnikach Powiatowej Bilblioteki Publicznej. Do końca sierpnia w książnicy odbywają się darmowe seanse...

- Pod koniec czerwca poprosiłyśmy dzieci o to, aby wcześniej zgłaszały jakie filmy chciałyby obejrzeć - mówi Beata Iwaszkiewicz, bibliotekarka. Oczywiście nie mogło zabraknąć bijącej rekordy popularności serii o przygodach Harrego Pottera. - Harry to prawdziwy przebój - potwierdza pani Beata. - Uznałyśmy jednak, że dzieci oglądały kolejne części cyklu już w zeszłym roku. Dlatego zdecydowałyśmy się tylko na ostatnią ekranizację - „Harry Potter i czara ognia".

„Letnie kino w bibliotece" działa od pierwszych dni sierpnia. Codziennie przyciąga liczną grupę kinomaniaków, którzy z niecierpliwościączekają na każdy seans. - Niektóre dzieci przychodzą nawet pół godziny przed rozpoczęciem filmu - śmieje się Beata Iwaszkiewicz. - Tłumaczą, że w ten sposób chcą sobie zarezerwować dobre miejsca.

Z każdym dniem przychodzi coraz więcej osób. - Jak na razie rekord padł przy wyświetlaniu, najnowszej części Harrego Pottera - wyjaśnia bibliotekarka. - W pewnym momencie po prostu zabrakło nam krzeseł.

Prawdziwy problem może się jednak pojawić ostatniego dnia sierpnia. Bibliotekarki przygotowały bowiem prawdziwą niespodziankę - hit ostatnich miesięcy, czyli „Opowieści z Narnii". - W przygotowaniu naszej akcji bardzo pomógł nam pan Robert Tkaczyk - zaznacza Beata Iwaszkiewicz. - Większość filmów pochodzi właśnie z jego wypożyczalni.

Młodsze dzieci oglądąjąfilmy wspólnie z rodzicami. Starsze przybiegają do biblioteki same. - Powtórzyła się sytuacja z kina zimowego. Pierwszego dnia wiele dzieci zabrało ze sobą batoniki i chipsy - mówi z uśmiechem pani Beata. - Cieszymy się, że czują się u nas jak w kinie, ale to nadal biblioteka...