zaloguj się   |   załóż konto   |

Trzydzieści lat minęło...

Rycerze Jedi, księżniczka Leia, żołnierze Imperium... Miłośnicy wydarzeń, które rozegrały się "dawno temu, w odległej galaktyce" z pewnością wiedzą o bohaterów jakiego filmu chodzi. W tym roku mija 30 lat od dnia, kiedy na ekrany amerykańskich kin trafił pierwszy film z cyklu "Gwiezdne wojny".


Powiatowa Biblioteka Publiczna aktywnie włączyła się w obchody 30-lecia istnienia gwiezdnej sagi. Przez cały tydzień miłośnicy cyklu mogą oglądać poszczególne jej części.
- W bibliotece można nie tylko wypożyczać książki lub przychodzić posiedzieć w internecie - zapewnia Michał Marczak, stażysta z Powiatowej Biblioteki Publicznej i jednocześnie pomysłodawca gwiezdnej akcji. - Czasami przydaje się chwila relaksu i wtedy warto na przykład obejrzeć dobry film.
Od wielu lat seria "Gwiezdne Wojny" jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich produkcji.
- 25 maja minęła 30. rocznica wyświetlenia pierwszego filmu sagi - dodaje Michał. - Biblioteka ma promować kulturę, nie tylko książki, dlatego postanowiliśmy, że uczcimy tę rocznicę wyświetlając wszystkie sześć części sagi.
Pierwszy seans rozpoczął się w poniedziałek punktualnie o 16.
- Nie obejrzałem wszystkich części cyklu "Gwiezdne Wojny", a seanse są darmowe, więc skorzystałem z okazji - wyjaśnił Tomasz Samojłowicz, który odwiedził bibliotekę. - Raczej nie mogę nazwać się fanem, ale części, które do tej pory oglądałem, bardzo mi się spodobały. -Troszkę bardziej interesuję się sagą niż kolega - dodał Paweł Banach. - Dawno jednak nie oglądałem tego filmu, więc chętnie zobaczę wszystkie części po raz kolejny. Obaj panowie zgodnie przyznali, że pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.
- Kolejne cześci sagi będą wyświetlane codziennie, punktualnie o godzinie 16 - zachęca Michał Marczak. - Tylko w sobotę seans rozpocznie się wcześniej, bo już o godzinie 10. Liczymy, że frekwencja miłośników sagi jeszcze wzrośnie.
Zapraszamy wszystkich chętnych.